Europos Sąjungos valstybių teisė, Jungtinė karalystė - Škotija- Skyrybos : Straipsniai, TP : Jungtinė karalystė - Škotija- Skyrybos : Leidiniai :TEISĖS GIDAS 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#4687: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Jungtinė karalystė - Škotija- Skyrybos

Paskelbtas: Moderator , Įjungta: 4-8-2009

TURINIO LENTELE
1.     Kokios yra santuokos nutraukimo sąlygos? 1.
2.     Koks yra santuokos nutraukimo pagrindas? 2.
3.     Kokie yra santuokos nutraukimo padariniai: 3.
    a)     asmeniniams sutuoktinių santykiams? a)
    b)     sutuoktinių turto padalijimui? b)
    c)     nepilnamečiams sutuoktinių vaikams? c)
    d)     pareigai mokėti išlaikymą kitam sutuoktiniui? d)
4.     Kokia yra praktinė teisinės sąvokos „gyvenimas skyrium“ reikšmė? 4.
5.     Kokios yra gyvenimo skyrium priežastys? 5.
6.     Kokie yra gyvenimo skyrium teisiniai padariniai? 6.
7.     Kokia yra praktinė teisinės sąvokos „santuokos pripažinimas negaliojančia“ reikšmė? 7.
8.     Kokiomis sąlygomis yra priimamas sprendimas santuoką pripažinti negaliojančia? 8.
9.     Kokie yra santuokos pripažinimo negaliojančia teisiniai padariniai? 9.
10.     Ar yra kokių nors alternatyvių neteisminių priemonių nesikreipiant į teismą išspręsti su santuokos nutraukimu susijusius klausimus? 10.
11.     Kur turėčiau pateikti pareiškimą dėl santuokos nutraukimo, gyvenimo skyrium ir (arba) santuokos pripažinimo negaliojančia? Kokių formalumų būtina laikytis ir kokius dokumentus turėčiau pridėti prie savo pareiškimo? 11.
12.     Ar galiu gauti teisinę pagalbą, kad padengčiau teismo procedūros išlaidas? 12.
13.     Ar įmanoma apskųsti sprendimą dėl santuokos nutraukimo, gyvenimo skyrium ir (arba) santuokos pripažinimo negaliojančia? 13.
14.     Ką turėčiau daryti, kad kitos valstybės narės teismo priimtas sprendimas dėl santuokos nutraukimo, gyvenimo skyrium ir (arba) santuokos pripažinimo negaliojančia būtų pripažintas Škotijoje? 14.
15.     Į kurį teismą turėčiau kreiptis, jeigu norėčiau pareikšti nesutikimą dėl kitoje valstybėje narėje teismo priimto sprendimo dėl santuokos nutraukimo, gyvenimo skyrium ir (arba) santuokos pripažinimo negaliojančia pripažinimo? Kokia procedūra taikoma šiais atvejais? 15.
16.     Kokią santuokos nutraukimo teisę teismas taiko Škotijoje negyvenančių sutuoktinių arba skirtingos tautybės sutuoktinių santuokos nutraukimo byloje? 16.

 
1. Kokios yra santuokos nutraukimo sąlygos?

Škotijoje santuoka nutraukiama per teismą. Negrįžtamą santuokos iširimą būtina įrodyti vadovaujantis vienu iš penkių 2 klausime numatytų pagrindų.
2. Koks yra santuokos nutraukimo pagrindas?

Škotijoje galioja vienas santuokos nutraukimo pagrindas – negrįžtamas santuokos iširimas. Kad būtų parodyta, jog santuoka iširo negrįžtamai, būtina įrodyti vieną iš šių dalykų:

    * atsakovo svetimavimą;
    * nepagrįstą atsakovo elgseną;
    * atsakovas paliko ieškovą;
    * šalys kartu negyveno dvejus metus, kitam sutuoktiniui sutikus nutraukti santuoką;
    * šalys kartu negyveno penkerius metus.

Tam tikroms byloms, kurios priskiriamos pastarosioms dviem kategorijoms, gali būti pritaikyta supaprastinta procedūra.
3. Kokie yra santuokos nutraukimo padariniai:
a) asmeniniams sutuoktinių santykiams?

Įstatymuose nėra jokių specialių nuostatų, reglamentuojančių asmeninius buvusių sutuoktinių santykius. Dėl pavardžių, tai kiekvienas sutuoktinis susituokęs gali pasilikti savo pavardę. Taip pat jie turi teisę išsituokę pasilikti savo sutuoktinio pavardę. Škotijos teisiniuose dokumentuose įprasta nurodyti tiek moters mergautinę pavardę, tiek jos pavardes susituokus.
b) sutuoktinių turto padalijimui?

Sutuoktinių turto padalijimo nutraukus santuoką nuostatos yra pateiktos 1985 m. Šeimos teisės (Škotija) įstatyme. Sutuoktinių turtu paprastai laikomas visas sutuoktinių santuokos metu įgytas turtas, taip pat naudojimui sutuoktinių namuose iki santuokos įgytas turtas arba iki santuokos įgyti šiems namams skirti baldai ir įrengimai.

Pareiškimą teismui dėl sprendimo pagal 1985 m. įstatymą gali pateikti bet kuri santuokos šalis. Teismas gali priimti sprendimus dėl tam tikros lėšų sumos sumokėjimo, turto perdavimo, periodinių pašalpų mokėjimo ir kitus su byla susijusius sprendimus.

Priimdamas sprendimą, teismas turi vadovautis šiais principais:

    * sutuoktinių turto grynoji vertė turėtų būti padalyta sąžiningai;
    * teismas atsižvelgs į ekonominę naudą, kurią viena šalis gaus iš kitos šalies indėlių, ir į ekonominį nuostolį, kurį bet kuri šalis patyrė dėl kitos šalies arba šeimos interesų. Indėliai gali būti nefinansiniai, konkrečiai tai gali būti namų priežiūra arba rūpinimasis šeima, taip pat tai gali būti finansiniai indėliai;
    * sutuoktinių vaiko iki 16 metų priežiūros ekonominė našta turėtų būti sąžiningai padalyta tarp šalių;
    * šaliai, kuri iš esmės yra finansiškai priklausoma nuo kitos santuokos šalies, turėtų būti skirtas finansinis aprūpinimas, kad ji galėtų prisitaikyti prie anksčiau gautos paramos praradimo. Šis aprūpinimas gali būti skirtas iki trejų metų laikotarpiui;
    * jeigu santuokos nutraukimo šalis dėl ištuokos tikriausiai patirs didelių finansinių sunkumų, pagrįstam laikotarpiui turėtų būti numatytas pagrįstas aprūpinimas, kad šie sunkumai būtų sumažinti.

Šeimos turtui nepriskiriamas kitas iki santuokos įgytas turtas, vieno iš sutuoktinių pasibaigus bendram sutuoktinių gyvenimui įgytas turtas arba turtas, kuris santuokos metu buvo trečiosios šalies padovanotas arba iš jos paveldėtas.
c) nepilnamečiams sutuoktinių vaikams?

Kaip minėta b dalyje, sutuoktinių vaiko globos ekonomine našta turėtų būti dalijamasi lygiomis dalimis (žr. Tėvų atsakomybė – Jungtinė Karalystė).

d) pareigai mokėti išlaikymą kitam sutuoktiniui?

(Žr. Ieškiniai dėl išlaikymo – Jungtinė Karalystė).
4. Kokia yra praktinė teisinės sąvokos „gyvenimas skyrium“ reikšmė?

Škotijoje teismas gali priimti sprendimą dėl separacijos. Tai vadinama gyvenimu skyrium. Šia galimybe gali pasinaudoti sutuoktiniai, kurie nesutinka išsituokti, tačiau nebenori gyventi kartu. Sutuoktiniai bus ir toliau laikomi sutuoktiniais ir privalės toliau išlaikyti vienas kitą, t. y. jie ir toliau privalės finansiškai aprūpinti vienas kitą taip pat, kaip ir bet kuri sutuoktinių pora.
5. Kokios yra gyvenimo skyrium priežastys?

Sprendimui dėl gyvenimo skyrium taikomos sąlygos yra tapačios santuokos nutraukimui taikomoms sąlygoms. Žr. 1 klausimą.
6. Kokie yra gyvenimo skyrium teisiniai padariniai?

Žr. 4 klausimą. Atkreipkite dėmesį, kad sprendimas dėl gyvenimo skyrium neužkerta kelio bet kuriam taip ištuoktam sutuoktiniui pateikti pareiškimo nutraukti santuoką.
7. Kokia yra praktinė teisinės sąvokos „santuokos pripažinimas negaliojančia“ reikšmė?

Nors teisinė santuokos pripažinimo negaliojančia sąvoka Škotijoje nevartojama, jeigu Škotijoje sudaryta santuoka yra negaliojanti, bet kuri suinteresuota šalis gali pateikti teismui pareiškimą priimti deklaratyvų sprendimą dėl santuokos negaliojimo. Negaliojanti santuoka yra santuoka, kuriai sudaryti buvo teisinių kliūčių. Santuoka Škotijoje laikoma negaliojančia, jeigu:


    * kuri nors iš šalių santuokos sudarymo metu neturėjo 16 metų;
    * šalis sieja pernelyg artimi giminystės ryšiai – draudžiami giminystės ryšių laipsniai nurodyti 1977 m. Santuokos (Škotija) įstatymo 1 priede;
    * šalys nebuvo skirtingų lyčių;
    * bent viena iš šalių jau buvo susituokusi;
    * bent viena iš šalių nesutiko tuoktis laisva valia.

Ginčytina santuoka yra santuoka, kuri egzistuoja, kol viena iš santuokos šalių nepateikia pareiškimo priimti deklaratyvų sprendimą dėl santuokos negaliojimo. Vienintelis ginčytinos santuokos pagrindas yra nepagydoma vienos iš šalių impotencija.
8. Kokiomis sąlygomis yra priimamas sprendimas santuoką pripažinti negaliojančia?

Pareiškimą teismui priimti deklaratyvų sprendimą dėl negaliojančios santuokos negaliojimo gali pateikti bet kuri suinteresuota šalis, o pareiškimą priimti deklaratyvų sprendimą dėl ginčytinos santuokos gali pateikti vienas iš sutuoktinių. Santuoka bus pripažinta negaliojančia, jeigu jai sudaryti buvo teisinių kliūčių. Tai paprastai reiškia, kad bent viena iš šalių negalėjo tuoktis arba ta santuokos šalis nedavė sutikimo tuoktis laisva valia.
9. Kokie yra santuokos pripažinimo negaliojančia teisiniai padariniai?

Negaliojanti santuoka laikoma niekada neegzistavusia, todėl nebūtina teikti pareiškimo priimti deklaratyvų sprendimą. Jeigu teismas priima deklaratyvų sprendimą dėl santuokos negaliojimo, jis taip pat gali priimti sprendimus dėl negaliojančios santuokos šalių finansinio aprūpinimo. Ginčytina santuoka taip pat laikoma niekada neegzistavusia, jeigu teismas priima deklaratyvų sprendimą dėl santuokos negaliojimo.

10. Ar yra kokių nors alternatyvių neteisminių priemonių nesikreipiant į teismą išspręsti su santuokos nutraukimu susijusius klausimus?

Škotijos šeimos tarpininkų organizacija yra savanoriška Škotijos vykdomosios valdžios institucijų dotacijomis finansuojama organizacija, kuri per vietos tarnybų tinklą nutraukti santuoką arba išsiskirti nusprendusioms poroms teikia tarpininkavimo paslaugas. Tarpininkavimas yra savanoriškas procesas, kuris gali padėti poroms priimti sutartinius praktinių problemų, ypač susijusių su vaikais, sprendimus. Kai kurios tarnybos siūlo tarpininkavimą visais klausimais, įskaitant ir finansinius bei turtinius klausimus. Jei šeimoms teikiamos tinkamos konsultacijos ir parama, joms gali būti padėta išvengti veiksmų, galinčių sukelti bylinėjimąsi. Paslaugos gali būti nemokamos arba jomis galima pasinaudoti už savanorišką auką. Šeimos tarpininkų paslaugomis taip pat galima pasinaudoti kreipiantis į bendrais teisės klausimais akredituotus teisininkus tarpininkus. Šioms paslaugoms skirtas išlaidas galima kompensuoti teisine pagalba.
11. Kur turėčiau pateikti pareiškimą dėl santuokos nutraukimo, gyvenimo skyrium ir (arba) santuokos pripažinimo negaliojančia? Kokių formalumų būtina laikytis ir kokius dokumentus turėčiau pridėti prie savo pareiškimo?
Santuokos nutraukimas/gyvenimas skyrium

   1. Pareiškimą dėl santuokos nutraukimo arba gyvenimo skyrium galima pateikti Škotijos aukščiausiajam teismui, t. y. Sesijų teismui Edinburge, arba vienam iš vietos vyriausiojo teisėjo teismų. Škotijos teismų tarnybos tinklalapyje English yra pateiktas žemėlapis, kuriame yra pažymėtos teismų buvimo vietos ir nurodyti adresai bei kontaktiniai duomenys.
   2. Pats asmuo pasirenka, kuriam teismui pateikti pareiškimą. Jeigu norima kreiptis į Sesijų teismą, jurisdikcija turi būti nustatyta Škotijos teritorijoje. Jeigu norima kreiptis į vieną iš vyriausiojo teisėjo teismų, jurisdikcija turi būti nustatyta vyriausiojo teisėjo teritorijoje, kurioje geografiškai yra įsikūręs tas teismas. Jurisdikcija pagrindžiama šalių įprastine arba nuolatine  gyvenamąja vieta. Nuolatinė gyvenamoji vieta gali būti nustatyta, kai asmuo teigia turįs savo namus konkrečioje Škotijos vietovėje ir kad jis artimiausioje ateityje ketina nuolat gyventi toje vietoje.
   3. Škotijoje yra dvejopi pareiškimai nutraukti santuoką.
   4. Supaprastintas pareiškimas gali būti pateiktas, kai pagrindas nutraukti santuoką gali būti nustatytas vadovaujantis tuo, kad šalys „kartu negyveno dvejus metus“ ir kad atsakovas sutinka pateikti pareiškimą nutraukti santuoką, arba kad šalys „kartu negyveno penkerius metus“, ir tokiu atveju atsakovo sutikimas nėra būtinas. Šis pareiškimas gali būti pateiktas tiktai tuo atveju, jeigu:
          * joks kitas teismas nenagrinėja jokios kitos bylos, kurios viena iš pasekmių gali būti santuokos užbaigimas;
          * sutuoktiniai neturi vaikų iki 16 metų;
          * nė viena iš šalių nėra pateikusi pareiškimo priimti sprendimą dėl finansinių santuokos nutraukimo nuostatų ir
          * nė viena iš santuokos šalių neturi psichikos sutrikimų.
   5. Paprastai šalys vadovaudamosi šia supaprastinta procedūra pareiškimus nutraukti santuoką pateikia be advokato pagalbos. Tokią pareiškimo rūšį imta vadinti „išsituok pats“. Pareiškimo formos English ir pastabos su patarimais English yra pateiktos Škotijos teismų tarnybos tinklalapyje.
   6. Pareiškimas dėl kitos rūšies (bendra tvarka nagrinėjamos) santuokos nutraukimo arba gyvenimo skyrium bylos Sesijų teisme turi būti pateiktas šaukimo forma, o vyriausiojo teismo teisme – pirminio procesinio dokumento forma. Kiekvienas teismas turi savo reglamentą, kuriame nurodoma, kokia forma reikėtų pateikti tokį pareiškimą. Sesijų teismo darbo reglamentas yra pateiktas „Parlamento rūmų knygos“ antrajame tome, Greeno leidinyje. Vyriausiojo teisėjo teismo reglamentai pateikti to paties leidinio pirmajame tome, skyriuje „Škotijos įstatymai, 1993 m. bendra tvarka nagrinėjamų bylų nuostatos“, ir Škotijos teismų tarnybos tinklalapio English skyriuje „Reglamentai“.

Santuokos pripažinimas negaliojančia

   7. Ieškinys, kuriuo siekiama, kad būtų priimtas deklaratyvus sprendimas dėl santuokos negaliojimo (panaikinimo), turi būti pareikštas Sesijų teisme Edinburge. Tokie ieškiniai pareiškiami pateikiant šaukimą ir yra vadovaujamasi reglamentu, kuriame pateikiama šaukimo forma. Informacijos šaltiniai, kuriuose galima rasti šiuos reglamentus, yra nurodyti 11 dalies vi punkte.

Formalumai ir dokumentai

   8. Pateikdami pradinį pareiškimą ir galbūt vėlesniuose proceso etapuose kiekviename teisme turėsite sumokėti mokestį. Jeigu gaunate teisinę pagalbą arba pašalpų, pavyzdžiui, socialinę pašalpą, su pajamomis susietą bedarbio pašalpą, dirbančių šeimų mokesčių lengvatą arba neįgalaus asmens mokesčio lengvatą, galite prašyti atleisti nuo mokesčio mokėjimo. Pareiškimo atleisti nuo mokesčio formą galima rasti Škotijos teismų tarnybos tinklalapio English formų skyriuje ir leidiniuose.
   9. Kartu su pareiškimu dėl santuokos nutraukimo, gyvenimo skyrium arba santuokos pripažinimo negaliojančia turėsite pateikti santuokos liudijimą. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad santuokos liudijimo kopijos teismas nepriims.

12. Ar galiu gauti teisinę pagalbą, kad padengčiau teismo procedūros išlaidas?

Konsultacijos ir pagalba santuokos nutraukimo klausimais gali būti skiriama vadovaujantis įprastų įstatymuose numatytų materialinės padėties patikrinimų rezultatais. Vadovaujantis trijų įprastų įstatymuose numatytų atitikties finansiniams kriterijams, pagrįstumo ir pakankamo pagrindo patikrinimų rezultatais, santuokos nutraukimo bylose, išskyrus tas, kurioms taikoma supaprastinta tvarka, gali būti skirta civilinė teisinė pagalba.

13. Ar įmanoma apskųsti sprendimą dėl santuokos nutraukimo, gyvenimo skyrium ir (arba) santuokos pripažinimo negaliojančia?

   1. Vyriausiojo teisėjo teismo priimtas sprendimas dėl santuokos nutraukimo pagal supaprastintą pareiškimą gali būti apskųstas raštu per 14 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos.
   2. Sesijų teismo priimtas sprendimas dėl santuokos nutraukimo pagal supaprastintą pareiškimą negali būti apskųstas ir, siekiant panaikinti jo galiojimą ir poveikį, tame teisme reikės pareikšti ieškinį dėl sprendimo sušvelninimo.
   3. Vyriausiojo teisėjo teismo priimtas sprendimas dėl santuokos nutraukimo pagal kitą (bendra tvarka nagrinėjamų bylų) pareiškimo rūšį arba sprendimas dėl gyvenimo skyrium gali būti apskųstas per 14 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos. Sesijų teisme priimti sprendimai dėl santuokos nutraukimo, gyvenimo skyrium arba deklaratyvus sprendimas dėl santuokos panaikinimo (pripažinimo negaliojančia) gali būti užginčyti (apskųsti) per 21 dieną nuo sprendimo priėmimo dienos.

14. Ką turėčiau daryti, kad kitos valstybės narės teismo priimtas sprendimas dėl santuokos nutraukimo, gyvenimo skyrium ir (arba) santuokos pripažinimo negaliojančia būtų pripažintas Škotijoje?

Sprendimų dėl santuokos nutraukimo, santuokos pripažinimo negaliojančia ir gyvenimo skyrium pripažinimą paprastai reglamentuoja Briuselio II reglamentas, t. y. 2000 m. gegužės 29 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1347/2000. Pripažinimo pagrindas nustatytas šio reglamento 14 straipsnyje.

   1. Kurioje nors valstybėje narėje priimtas sprendimas turi būti pripažintas kitose valstybėse narėse netaikant jokios specialios procedūros.
   2. Konkrečiai ir nepažeidžiant 3 punkto nuostatų kurios nors valstybės narės civilinės būklės registro atnaujinimui kitoje valstybėje narėje priimto sprendimo dėl santuokos nutraukimo, gyvenimo skyrium arba santuokos pripažinimo negaliojančia pagrindu, kai pagal tos valstybės narės įstatymus šis sprendimas nebegali būti apskųstas, netaikoma jokia speciali procedūra.
   3. Bet kuri suinteresuota šalis gali pateikti Sesijų teismui prašymą pripažinti sprendimą arba jo nepripažinti.
   4. Jeigu sprendimo pripažinimo klausimas pateikiamas kurios nors valstybės narės teisme kaip šalutinis klausimas, jį gali spręsti tas teismas.

Jeigu sprendimo pripažinimui Briuselio II reglamentas netaikomas, vadovaujamasi 1986 m. Šeimos teisės įstatymo II dalimi, konkrečiai 46 skyriumi. Šiame skyriuje yra numatyti šie pripažinimo pagrindai:

   1. užsienyje teismo procese priimto sprendimo dėl santuokos nutraukimo, santuokos pripažinimo negaliojančia arba gyvenimo skyrium teisinė galia pripažįstama, jeigu:
         1. sprendimas dėl santuokos nutraukimo, santuokos pripažinimo negaliojančia arba gyvenimo skyrium turi teisinę galią pagal valstybės, kurioje šis sprendimas buvo priimtas, įstatymus ir
         2. teismo proceso pradžios dieną viena iš santuokos šalių
               1. įprastai gyveno valstybėje, kurioje buvo priimtas sprendimas dėl santuokos nutraukimo, santuokos pripažinimo negaliojančia arba gyvenimo skyrium, arba
               2. nuolat gyveno toje valstybėje, arba
               3. buvo tos valstybės pilietis;
   2. užsienyje ne teismo procese priimto sprendimo dėl santuokos nutraukimo, santuokos pripažinimo negaliojančia arba gyvenimo skyrium teisinė galia pripažįstama, jeigu:
         1. sprendimas dėl santuokos nutraukimo, santuokos pripažinimo negaliojančia arba gyvenimo skyrium turi teisinę galią;
         2. sprendimo dėl ištuokos priėmimo dieną
               1. kiekviena santuokos šalis nuolat gyveno toje valstybėje arba
               2. viena iš santuokos šalių nuolat gyveno toje valstybėje, o kita šalis nuolat gyveno valstybėje, pagal kurios įstatymus sprendimas dėl santuokos nutraukimo, santuokos pripažinimo negaliojančia arba gyvenimo skyrium pripažįstamas galiojančiu, ir
         3. nė vienos santuokos šalies įprastinė gyvenamoji vieta per vienus metus iki tos datos nebuvo Jungtinėje Karalystėje.

15. Į kurį teismą turėčiau kreiptis, jeigu norėčiau pareikšti nesutikimą dėl kitoje valstybėje narėje teismo priimto sprendimo dėl santuokos nutraukimo, gyvenimo skyrium ir (arba) santuokos pripažinimo negaliojančia pripažinimo? Kokia procedūra taikoma šiais atvejais?

Sprendimų dėl santuokos nutraukimo, santuokos pripažinimo negaliojančia ir gyvenimo skyrium pripažinimą paprastai reglamentuoja Briuselio II reglamentas, t. y. 2000 m. gegužės 29 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1347/2000, kuris išsamiau aprašytas atsakant į 14 klausimą.

Jeigu šis reglamentas sprendimui netaikomas, vadovaujamasi 1986 m. Šeimos teisės įstatymo II dalimi, konkrečiai jo 51 skyriumi. Sesijų teismui gali būti pateiktas pareiškimas priimti deklaratyvų sprendimą dėl pripažinimo arba nepripažinimo.
16. Kokią santuokos nutraukimo teisę teismas taiko Škotijoje negyvenančių sutuoktinių arba skirtingos tautybės sutuoktinių santuokos nutraukimo byloje?

Jeigu Škotijos teismai nusprendžia turį jurisdikciją, jie paprastai taiko Škotijos teisę. Jeigu manoma, kad konkretų klausimą reglamentuoja atitinkama užsienio valstybės teisė, kuri skiriasi nuo mūsų teisės, ta teisė turi būti įrodyta ir patvirtinta. Tam tikromis neįprastomis aplinkybėmis bylos šalys gali prašyti taikyti užsienio valstybės teisę, ir šią bylą nagrinėjantis Škotijos teismas gali atsižvelgti į tokias aplinkybes.
[ Gryžti į skyrių Europos Sąjungos valstybių teisė | Grįžti į pagrindinį skyriaus puslapį ] Spausdinimui Siųsti straipsnį draugui
- Puslapio generavimas: 0.25737 sekundės -